• Webmaster je člověk, který spravuje web. Má na starosti kontrolu funkčnosti systému jako takového. Tudíž by byla na místě, aby pojmy php, mysql, html, css a další mu nebyly cizí. Bohužel ve většině případů to tak není. Když v české republice web jako takový začínal, tak bylo pravidlem, že webové stránky zakládali a spravovali lidé, kteří o problematice php, mysql, html a css a dalších věcech něco málo věděli.

    Každý musí jednou začít. Naučit se html a vytvořit vlastní stránky. V dnešní době, kdy je internet rozšířený prakticky v každé domácnosti, a spousta programů vytvoří web automaticky, objevují se weby, které spravují lidé, jenž nevědí téměř nic. V anglickém jazyce se takovým lidem říká BFU, v češtině LAMA. Někdo by to viděl jako urážku, já bych se na to tak nedíval. Sám se tak i v některých věcech označuji. Co je, ale důležité, to je chování těchto rádoby webmasterů a jejich přístup k nastalým problémům.

    Systém phpfusion, ačkoli je velmi jednoduchý a intuitivní, vyvolává spousty dotazů . Většina těch dotazů je ale mnohdy zbytečná. Většinou již někdo řešil obdobný problém dříve, nebo prostě se jedná o věc, kterou by měl každý správce webu vědět. Přesto je dobré poradit a nebo nastínit řešení tohoto problému. A to je ten kámen úrazu. Lidé očekávají hotová řešení. Taková je prostě doba. Položí dotaz a myslí si, že jim na stříbrném podnose někdo dodá vše potřebné, aby nemuseli sami udělat prakticky nic.

    Pokud tedy chcete být webmasterem, měli by jste opravdu vědět něco málo o html, php, mysql a css. Nemluvě o věcech, které jsou základem systému php-fusion. Tyto stránky nejsou základech. Pro základní informace musíte jít na weby, které obšírně prblematiku vysvětlují: např.: www.jakpsatweb.cz , nebo www.interval.cz

    Na těchto stránkách naleznete hodně rad a seriálů pro začátečníky. I já na tyto stránky chodím, když se nějakým problémem nevím rady. A to je to, co by jste si měli zapamatovat. Pokud tedy chcete být dobrým webmasterem. To že nevím neznamená, že jsem hloupý. Nebojte se zeptat.
    Než se však zeptáte, nejdříve zkuste zjistit, jestli se už váš problém neřešil. Tudíž použijte vyhledávání. (pan google je výborný kamarád)