• Uncategorized 08.06.2012

  Při instalaci PHP fusion na server xhosting se netradičně nedá v MYSQL vytvořit ručně databáze, ta jde vytvořit nebo odstranit pouze v administraci svého webhostingového účtu.

  Velkým překvapením však byly chyby diakritiky po ukončení instalace, jak v menu, tak i v administraci PHP fusion. Po prohlédnutí sql souboru nainstalované databáze jsem zjistil velmi nemilou věc: databáze byla založena s chyubným kódováním DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci a všechny české překlady s diakritikou automaticky vytvořené při instalaci, byly pomršeny.  Co s tím ? Správné kódování se dá změnit pomocí ALTER DATABASE kde se změní na utf8 a utf8_general_ci . To však není všechno, všechny tabulky mají DEFAULT CHARSET nastaveno na latin1 , což se také musí změnit na utf8. Abychom to nemuseli dělat ručně ve všech cca 50-ti tabulkách, je lepší upravit sql soubor, který si stáhneme do počítače a upravíme v taxtovém editoru (já používám Notepad++).  Ještě že existuje hromadné přejmenování, které tuto záležitost vyřeší během chvilky.

  To však ještě není zdaleka vše , dále musíme chyby v dikritice v jednotlivých tabulkách ručně opravit, což je trochu zdlouhavé, ale ne nedosažitelné.

  Pro uživatele trochu znalého exportu a importu v mysql pak už není problém upravené tabulky pomocí okna SQL dostat zpět.

   

  Posted by admin @ 10:08

 • Comments are closed.